Taliansko - Ortler Bike Maraton 2017 - Vetroplach magazin

Ortler Bike Maraton 2017

07.02.2017
-ortler-bike-maraton-2017

03.06.2017 sa uskutoční v talianskom Južnom Tirolsku v údolí Vinschgau (Val Venosta) už tretí ročník Ortler Bike maratónu. Centrom podujatia bude starobylé mestečko Glurns známe svojimi každoročnými rytierskymi hrami. 

Práve v tejto chvíli býva v meste Glurn okolo 900 ľudí, toto stredoveké mestečko s jeho historickým opevnením sa považuje za najmenšie v alpskom priestore. Už tretí krát sa v prvý júnový týždeň naruší idylický pokoj tohto starobylého zákutia: Glurns sa stane východiskovým bodom pre Ortler Bike Maratón. Tento pretek pritiahne so sebou tisíce nadšencov horského bicyklovania, žiaden div: Glurn leží totiž v údolí obklopenom doslova bajkovými lahôdkami:

Passo Stelvio, Umbrailpass, Sulden a Madritschjoch, Reschensee, Mestečko Latsch známe svojím BikeTestivalom a množstvo ďalšieho sa tu ponúka na malom priestore. A tomuto všetkému tu panuje kedysi najvyšší vrch monarchie Ortler 3907m.

Pre záujemcov o maratón sú pripravené dve vysnívané trasy o dĺžke (90 km a 51 km) s množstvom prírodných a kultúrnych pozoruhodností ako napríklad: prechod cez kláštor Marienberg a známy staroveký hrad Churburg, ale aj jazda okolo nádherného horského jazera Pfaffensee a mnohých starovekých horských dediniek.

 

Na účastníkov tohto maratónu čaká neopakovateľný zážitok pričom pobyt si môžu samozrejme ešte vylepšiť legendárnymi túrami, ktorých je v okolí veru dosť...

 

Na záujemcov o štart  zo Slovenska a Českej republiky pritom čaká ešte bonus v podobe zvýhodneného štartovného 40,- eur. Oficiálna cena je 65,- Všetkých záujemcov o štart na maratóne a o využitie tejto ponuky prosíme kontaktovať mailom slovenku Lenku Lozákovú žijúcu vo Vinschgau lozakova.lenka@gmail.com 

 

www.ortler-bikemarathon.it/de

 

Lenka Lozáková

ilustračné foto M.B., R.L.

 

Fotky Ortler Bike Maraton 2017


Súvisiace články:

Diskusia
Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4530999